εχω παρατήρηση κατι πολύ περίεργο το οποιο δεν μπορω ακομα να του δώσω εξήγηση  ... Δηλαδη εγω κλασικα κατα την διάρκεια της μερας παω τουαλετα καθε 2 με 2.30 ωρες κατα μεσο ορο ...ελα που ομως εχω παρατηρηση τωρα τελευταια μετα το γυμναστηριο αφου κανω το διαδρομο μου της ασκήσεις μου και μια δυο kegel που ειδα στο ίντερνετ  ( δεν κανω βαροι σε χερια στη8ος δικεφαλους και τεττοια ) αν κανω θα ειναι μηδαμινά  ... η συχνοουρία χάνετε  δηλαδη! θα κατσω στο gym 2 ωρες θα ποιο ενα σκασμο νερο ενα μπουκαλακη πρωτειηνη γλουταμινη  μετα σπιτι αλλο ενα σκασμο νερό μαζι με το φάει  και μπορει... ισσως μετα απο συνολικα μαζι με το γυμναστηριο 4-5 ωρες να μου ερθει να παω τουαλετα ... δεν ξερω πραγματικα ...
Αρχικα ενοχλησης στο κεφαλη του πεους αντιμετοπιση με daktarin k flenazole μια μερα μετα την αντιμετοπιση ενοχλησεις στην βαση του πεους . μετα απο αντιβιωση 10 ημερων vibramicyn χωρις αποτελεσμα προσθεθηκε και η συχνοουρια . Δοκιμασα netle root and lycopene για 1,5 μηνα χωρις παοτελεσμα.Βρισκομαι στο τελος της τριμηνης δοκιμης Quercetin apo lamberts 1000mg μαζι με Βromelain 800mg την ημερα. Επισης περνω ενα μηνα τωρα Prostate Perform με ενθαρυντικα αποτελεσματα στην ροη των ουρων και ελαχιστα στην συχνοουρια.Yποχωρησει των συμτωματων μετα απο μηνιαία αφαγεια λογο κακης ψυχολογικής καταστασεις .Επανεμφανιση μετα απο 8 μηνες κ υποχωριση ξανα με αντι καντιντα διατροφη β σιτοστερολ προσταβιταλ και προβιοτικα. *(Εξετασεις σπερμ πολλες αποικιες εντερ. φαεσαλις)

#1 15 Ιουνίου, 2016, 09:25:40 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 15 Ιουνίου, 2016, 09:28:01 ΜΜ από lullaby
Πριν 20 μερες τελειωσα την αγωγη ενος μηνα με augmentin 2x1g για 1 μηνα .... Ο λογος ηταν για  να φυγη ο εντερόκοκκος  ( θα δω αν εφυγε σε καμια 15 μερες που θα κάνω εξετάσεις ... ) τωρα οσο καιρό επερνα αντιβίωση  αυτές οι έντονες ενοχλήσεις που εχω μέσα στην ουρήθρα ( κοντά στην βαση του πεους)  λες και εχει μυρμηγκάκια και με τσιμπάνε  ειχαν φυγη και για καμια 15  μέρες μετα τωρα δήλα δήλα επανέρχονται ελπιζω να μην ξανακύληση και αυτη η 1 ωρα επεκτεση που πηρε η συχνοτητα προς τουαλετα ...
Πλεον παω καθε 3 με 3.30 ωρες ενω παλαιοτερα καθε 2 και νιωθω τελεια δεν νομιζω να χρειαζετε παραπάνω ...
Εγω πιστεύω οτι η επιστροφή των ενοχλήσεων οφείλετε στο οτι το μικρόβιο υπάρχει στον προστάτη και ξανα μόλυνε την ουρήθρα μολις πέρασε η επιδραση απο την αντιβιωση ....

Και γιατι επιμένω σε μικροβιο ... γιατι οι ενοχλήσεις μου ήρθαν γυρω στο μηνα και λιγο παραπανω απο οταν πηγα με την κοπέλα μου απο πισω 3-4 φόρες χωρίς προφύλαξη  ..... ( δεν εχω παρει αντιβιωση ακομα που να περναει στον προστατη)

Μηπως εχεται να πειτε καμια γνωμη ?
Αρχικα ενοχλησης στο κεφαλη του πεους αντιμετοπιση με daktarin k flenazole μια μερα μετα την αντιμετοπιση ενοχλησεις στην βαση του πεους . μετα απο αντιβιωση 10 ημερων vibramicyn χωρις αποτελεσμα προσθεθηκε και η συχνοουρια . Δοκιμασα netle root and lycopene για 1,5 μηνα χωρις παοτελεσμα.Βρισκομαι στο τελος της τριμηνης δοκιμης Quercetin apo lamberts 1000mg μαζι με Βromelain 800mg την ημερα. Επισης περνω ενα μηνα τωρα Prostate Perform με ενθαρυντικα αποτελεσματα στην ροη των ουρων και ελαχιστα στην συχνοουρια.Yποχωρησει των συμτωματων μετα απο μηνιαία αφαγεια λογο κακης ψυχολογικής καταστασεις .Επανεμφανιση μετα απο 8 μηνες κ υποχωριση ξανα με αντι καντιντα διατροφη β σιτοστερολ προσταβιταλ και προβιοτικα. *(Εξετασεις σπερμ πολλες αποικιες εντερ. φαεσαλις)

Μου έδωσες έναυσμα και πόσταρα μια έρευνα που είχα βρει χρήσιμη τον καιρό που ακόμα χτυπιόμουν με μικρόβια και αντιβιώσεις. http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=2.msg4831#msg4831

Παραπάνω δεν μπορώ να σε βοηθήσω στα ερωτήματά σου. Εγώ τον καιρό που πήρα την πρώτη αντιβίωση (Cipro- με εξαιρετική διαπερατότητα στον προστάτη κατά το άρθρο και που -πάντα σύμφωνα με αυτό- είναι ικανό να εξαφανίσει κάθε ουροπαθογόνο μικρόβιο) μειώθηκαν σε ένα 60-70% οι πόνοι (placebo ίσως; ή όχι;) και ταυτόχρονα άρχισε διαβολεμένη συχνουρία. Εσύ αντίθετα ξεκίνησες με συχνουρία που σου μειώθηκε με την αντιβίωση. Βγάλε συμπέρασμα...
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Πραγματικα ειναι οπως κατσι στον καθενα.... μπορει να ειναι και αλλος παραγοντα που μου  " σταματησε" ( το βαζω σε αποσοποιητικα γιατι δεν ειναι ακομα σιγουρο , γιατι ειναι νωρις και γιατι δεν ξερω αν καθε 3-3.30 ωρες ειναι φυσιολογικο)  την συχνοουρια απλα να ετυχε την περιοδο αυτη .... αυτο το αθρο θα το συζητησω με τον γιατρο μου που ειναι και πολυ στενος φιλος ... αν και δεν ειναι κατε με καλος στην δουλεια δηλαδη δεν ξερει περη προστατιτιδας τιποτα ... αλλα τουλαχιστον δεν κοροιδευει μου λεει τι πιστευει του λεω τις σκεψεις και τελος ... εγω θα την κανω την κουταμαρα μου μετα το καλοκαιρι και θα δοκιμασω  να παρω ενα αντιβιοτικο που να εχει διαπερατοτητα στον προστατη... ελπιζω να μην τα κανω χειροτερα μονος μου ... ευχαριστω για αρθρο και το ενδιαφερον σου...
Αρχικα ενοχλησης στο κεφαλη του πεους αντιμετοπιση με daktarin k flenazole μια μερα μετα την αντιμετοπιση ενοχλησεις στην βαση του πεους . μετα απο αντιβιωση 10 ημερων vibramicyn χωρις αποτελεσμα προσθεθηκε και η συχνοουρια . Δοκιμασα netle root and lycopene για 1,5 μηνα χωρις παοτελεσμα.Βρισκομαι στο τελος της τριμηνης δοκιμης Quercetin apo lamberts 1000mg μαζι με Βromelain 800mg την ημερα. Επισης περνω ενα μηνα τωρα Prostate Perform με ενθαρυντικα αποτελεσματα στην ροη των ουρων και ελαχιστα στην συχνοουρια.Yποχωρησει των συμτωματων μετα απο μηνιαία αφαγεια λογο κακης ψυχολογικής καταστασεις .Επανεμφανιση μετα απο 8 μηνες κ υποχωριση ξανα με αντι καντιντα διατροφη β σιτοστερολ προσταβιταλ και προβιοτικα. *(Εξετασεις σπερμ πολλες αποικιες εντερ. φαεσαλις)